Vždy to začína poradcami, tí už sú tu a nikto nevie kde sa to skončí – Jozef Viktorín

|

Sledujte celé video

Vyskúšajte zvtv PLUS
VYSKÚŠAŤ


Máte už zvtv PLUS? Prihláste sa a dopozerajte celé video

PRIHLÁSIŤ SA

Sledovanie skrátenej verzie tohto videa vyžaduje bezplatnú registráciu

Registrujte sa na zvtv
REGISTROVAŤ SA


Máte už používateľské konto na zvtv? Prihláste sa a sledujte skrátenú verziu videa

PRIHLÁSIŤ SA

You do not have access to this post. Deväťdesiate roky boli turbulentné a iný relevantný nápad ako vstúpiť do NATO pre mladú republiku tu nebol. Od polovice 90 rokov sa pracovalo na našom vstupe do NATO. Či je to aj teraz v poriadku? Nič netrvá večne. Prišiel čas zamyslieť sa. Geopolitická situácia je iná, NATO sa zmenilo... Neprebehla dôsledná analýza toho koľko sme dali a koľko dostali. Je to potrebné pre ďalšie rozhodnutia. Plytváme prostriedkami sme v ťažkom období, zdroje majú slúžiť obyvateľom. Niekto sa zaviazal a my budeme navršovať výdavky do Ameriky. Budeme im dlhé roky prispievať. Nákup, servis... Chýba transparentnosť zo strany ministerstva obrany. Po ceste v USA minister Naď vôbec neinformoval, čo tam konkrétne riešil a s akým výsledkom. Opäť zlyhal a nebolo to prvý raz. Máme dve vojenské základne Kuchyňu a Sliač a ja len dúfam, že zostanú majetkom Slovenskej republiky a že základne a budú slúžiť v prospech jej občanov. V pamäti máme aké dôsledky má debata o pobyte a počte vojakov na našom území. Ozbrojení sily musia slúžiť občanom a nesmú byť nad nimi. Slováci nemajú dôvod bojovať s Ruskom, tak prečo majú byť terčom v prospech cudzích záujmov.
ZDIEĽAJTE RELÁCIU

Similar Posts

Pridaj komentár

3 Comments

 1. Tým, že sme sa stali súčasťou, sme aj spoluzodpovední za politiku a činy NATO.
  Ak sme z Varšavského paktu odišli s čistými rukami, lebo ZSSR ná nezatiahol do žiadnej vojny, to dnes už neplatí. Dnes máme ruky krvavé a naši chlapci mnohí na to doplatili aj svojimi životmi, iní zdravím.
  Nemyslím si, že kdesi v Afganistane, Iraku, Mali, či Líbyi naši vojaci ochraňujú nás a naše záujmy.
  Naopak, myslím, že sú tam ako nevítaní okupanti a dôkazom sú vlny migrantov, ktorí boli práve vojskami NATO donútení utekať z vlastnej krajiny.
  Nie som za členstvo v NATO, lebo som jednoznačne za mier a mierové riešenia krízových situácií, kým spolok NATO je vyslovene agresívny a miesto tlmenia konfliktov ich podporuje…a možno aj vyvoláva.
  To je odporná a pokrytecká politika, ktorá jedno vraví a iné koná.

 2. Az na to „tradicne“ doplnanie myslienok hosti zo strany moderatorky, to bol fajn rozhovor… Nechapem ze si pani Vincourekova nedokaze ani na 10 minut zahryznut do jazyka a nechat hosti dokoncit ich vlastne myslienky…….fakt je to otravne a otrasne..