Posledné obdobie ľudstva – Peter Staněk

|

Sledujte celé video

Vyskúšajte zvtv PLUS
VYSKÚŠAŤ


Máte už zvtv PLUS? Prihláste sa a dopozerajte celé video

PRIHLÁSIŤ SA

Sme v prechodovom období, ktoré mení charakter spoločnosti raz za tisíce rokov - ukázalo sa, že spoločnosť založená na neobmedzenej spotrebe, nezodpovednosti a egoizme narazila definitívne na svoje hranice. Tisíce ton nespotrebovaného oblečenia sa ukladá do lýbijskej púšte, 100 miliónov ton potravín ročne EÚ nedodá hladujúcim krajinám ale zničí ich. Dnes všetci hovoria, že na vine je Rusko, pretože zastavilo dodávky plynu do Európy. Nie je však problém práve s plytvaním energií, ktoré boli lacné? Ak máme správy OSN, koľko stoviek miliónov ľudí žije v totálne znečistenom prostrední, divíme sa nárastu alergií a onkologických ochorení? Klimatológovia hovoria, že v Európe je sucho najvýraznejšie za posledných 500 rokov, Golfský prúd pritom ochladol o 60 percent, štúdia z roku 2022 hovorí o prichádzajúcom poklese teploty v Severnej Európe a v Škandinávii až o 20 ⁰C, v budúcich piatich rokoch sa štvrtina územia planéty stane nevhodnou pre život, pritom všetkom však vplyv človeka na klimatické zmeny sú iba 3 percentá. Civilizácia zameraná sama na seba si neuvedomuje, ako zásadne sa menia podmienky, v ktorých žije. 60 až 70 percent populácie už čoskoro nebude schopných platiť za drastické zvyšovanie cien energií a potravín, pritom 7 percent populácie vlastní 90 percent všetkého bohatstva na tejto planéte. Veľkú časť bohatstva krajín EÚ a USA tvorilo bohatstvo na úver. Farmaceutický priemysel funguje na princípe pacienta, ktorý sa lieči 2-3 roky drahými liekmi a po 3 rokoch zomrie na bežnú príčinu, a tak nie je možné dokázať fakt, že lieky nezaberajú - nepoznáme totiž do hĺbky skutočné príčiny chorôb. Zmenou mikrobioty oceánov a pôdy - a tú sme ešte posilnili chemizáciou - sa do potravín dostáva obrovské množstvo chemicky nebezpečných prvkov. Energetickú krízu začíname riešiť výrubom lesov, čo prinesie ešte väčšiu katastrofu v podobe erózie pôdy a viazanosti vody, čím neúmerne narastie množstvo zosuvov pôdy, prívalových dažďov a záplav. Snahou však nie je ochrana ľudí ale snaha o obrovské zárobky na ochrane ľudí. Zásadným problémom dnešnej spoločnosti nie sú hoaxy ale fakt, že riadiace štruktúry a ideologizované inštitúcie už stratili dôveryhodnosť.

ZDIEĽAJTE RELÁCIU

Similar Posts

Pridaj komentár

4 Comments

  1. Podľa mňa hovorí prof.Stanek rozumne, ak kritizuje, že niekto chce zarobiť na preplácaní nejakých vodozádržných opatrení vo forme vycuciavania peňazí z EÚ (či z akej tlačiarne). Tá zmena mikrobioty pôdy sa dá urobiť inak, ako špekulovaním. Nie som odborník v pôdohospodárstve, tak odkazujem na múdrejšie zdroje: Farmárska revue uverejnila príspevok o regeneratívnom poľnohospodárstve, ako ho realizujú v Poľnohospodárskom družstve Krakovany: https://www.facebook.com/farmarskarevueofficial/videos/1441858802892040 Pozrite si to. Takisto na tohtoročnom Agrokomplexe hovorili o tomto, že ak budeme poľno- a pôdo-hospodáriť vo veľkom takým zničujúcim spôsobom ako teraz, už len 50 žatiev a je koniec. 🙁 A ja by som sa nečudovala, keby takýchto šikovných poľnohospodárov, ako sú v PD Krakovany, začali špekulanti kritizovať a ničiť, aby sa dobrý spôsob záchrany a zlepšenia pôdy nerozšíril po Slovensku či svete.

  2. Tento Staněk sa už asi načisto zbláznil. Trpí nejakým mesiášskym komplexom. Niekedy sa mi zdá, že toto ani nemôže byť akademicky vzdelaný človek, ale nejaký truľo, čo pozametal náhodne vybrané informácie z Google a dal ich do jedného guláša. Som zhrozený, že takéto indivíduum dokáže ovplyvňovať veľkú časť spoločnosti. Prosím vás ľudia overujte si informácie a to aj tie ktoré vám tu servíruje tento oný. A nielen overujte informácie, lebo tu boli prezentované viaceré správne informácie, napríklad o potrebe vodozádržných opatrení, alebo potreby obnovy mikrobioty v pôde. Len nie medzi všetkými javmi je priama kauzálna súvislosť. Práve tu je problém a prosím všetkých, aby sa snažili nad tým uvažovať.

    1. Peter M …..môžeš prezentovať svoje názory, nájsť si svojich poslucháčov a máš jedinečnú šancu nahradiť ho … ale dovtedy prosím aspoň o triviálnu slušnosť, pretože takýmto spôsobom iba dokazuješ, že hlupák si hlavne Ty.