Čo vedia o svete viac rastliny a živočíchy, ktoré nepozerajú dementné seriály? – Peter Staněk

zvtv bonus – plná verzia bezplatne

- tím zvtv

Prečo prestávame rozumieť sami sebe? Čo je vedomie a kde sa vôbec nachádza? V našom fyzickom tele prebieha milión procesov súčasne. Každá bunka poskytuje informáciu neurálnemu centru, ktoré vytvára obraz seba samého, a tento obraz sa spätne vysiela do každej bunky ľudského organizmu. Sú pocity materiálne? Prečo nepočúvame vlastné telo, ktoré nás dokonale informuje o svojom stave? Mozog si vytvára scenáre budúcnosti, ktoré sa realizujú. Spánok triedi informácie, ale my nerešpektujeme biologické procesy a hlúpneme.
ZDIEĽAJTE RELÁCIU

Similar Posts

Pridaj komentár

4 Comments

  1. Dobrý deň pán Staněk, ja som taká šťastná, že som objavila vaše prednášky, veľmi veľa mi dávajú a otvárajú oči. Odpovedáte mi na také otázky, čo nik ani netuší v mojom okolí. Ani ich to nezaujíma. S prepáčením „žerú “ všetko, čo vypustia do TV.
    Ja by som Vaše relácie pozerala a počúvala od rána do večera. Ste úžasný, nadčasový a vzdelaný človek a ďakujem vám za veľa…
    To, čo ste mi dal, je také silné, že to neviem ani opísať. Krásny deň a prosím o ďalšie nové veci… sú úžasné. Veľa zdravia a všetko len to dobré. PI z RK.

  2. Veľmi dobrá prednáška , ďakujem pánovi profesorovi Staněkovi za cenné informácie , ktoré človek v sebe len tuší ale nevie ich definovať . Tieto myšlienky nám pomáhajú k uvedomovaniu sa – stať sa vedomím .