Slovensko bude o pár rokov čierne – Marek Baláž

|

Sledujte celé video

Vyskúšajte zvtv PLUS
VYSKÚŠAŤ


Máte už zvtv PLUS? Prihláste sa a dopozerajte celé video

PRIHLÁSIŤ SA

Mám vypracované komplexné riešenie rómskej otázky, ale žiadna vláda ho nechce prijať. Z rómov majú finančný osoh.. Rómom netreba dávať, nikdy si nebudú vážiť čo dostanú zadarmo. Majoritnú spoločnosť považujú romovia za nepriateľa, ktorého treba obrať, využiť hocijakým spôsobom. Na to, aby rómovia nehádzali odpadky rovno za dvere, nepili, nekradli, nerobili nezodpovedne deti netreba nijaké dotácie. Tie sa aj tak nedostanú k rómom. Riešením je eliminácia chudoby.

ZDIEĽAJTE RELÁCIU

Similar Posts

Pridaj komentár

8 Comments

 1. prosím vás ludia už sa prebudte, ludske ego je to čo vás ovláda,
  kto je vlastníkom pody, samozvaný spravca, kto podava lieky samozvaný doktor, kto mudruje samozvaný inžinier , pozrite sa dnu a dnu do seba, všetci pochadzame od inakial a mame ine geny,tzn. že nikdy nebude sulad, ide len oto spriatreliť sa a žiť v šťastí a harmonii, dominantná rasa si myslí že všetko jej patrí, čo je úplne smiešne, vlastniť pozemky atd, a kto určil koho sú tie pozemky,som zvedavý čo budete hovoriť ked sa napr prepoluje zem, a ešte k tomu ovládať zvieratá a matku zem,vegetaciu,t.j. tak isto organizmus, nehnevajte sa , nedivte sa k čomu sa schyluje, keby sme neboli pod ochranou už je dávno po nás,poviem vám pravdu ja som tiež krvou časťou šmrcnutý ale po vela skusenostiach ako sa dozviem že cigaň tak u mňa vo firme nemá šancu,lebo vždy to skončí draho,ale tento človek sa aspoň snaží a já mu verím,sám proti všetkým ako ja, já si myslím, že keď sme tu boli ako potrava, bolo tu lepšie prostredie ako teraz , ked nám vládne vlastná lahostajnosť a plytkosť až je to neuveritelne smiešne, ego, je velmi ťažká záležitosť,
  s pozdravom

 2. Prepáčte pán Marek Baláž, ale to čo Vám idem povedať, je dané určitou dávkou nedôvery, prípadne to nenazvime nedôverou, ale iba opatrnosťou. (Táto nedôvera, resp. opatrnosť je v našich vzťahoch vzájomná.)
  Váš návrh vnímam, ako určitý právny háčik, na ktorý nás chcete nachytať a obabrať. Ako môžete chcieť nekúpiť si pozemok a užívať ho? A to chcete len tak bezplatne? Z tohto môže vzniknúť ešte vážnejší problém, než je dnes. Na pozemku, ktorý nie je váš, si postavíte dom a majiteľa pozemku dostanete do situácie, že bude musieť za pozemok platiť dane, ale nikdy z neho nebude mať úžitok. Prepáčte, ale toto je už vyšší level ako gádžov nachytať a podviesť ich. V podstate ste o tom hovorili, že Rómovia majú iné vnímanie vlastníctva a to čo ja vnímam ako podvod, vy môžete vnímať ako „šikovnosť“. Pred začatím rokovaní by sme si mali najskôr vyjasniť pojmy.
  P.S.: Nie som zaujatý, mám Rómov rád a viem, že to bude znieť ako klišé, ale svet by bol bez rómskej hudby chudobnejší. Mám svojho obľúbeného hudobníka Marco Pillo, ktorého dokážem počúvať aj hodiny a to je cesta, ku vzájomnému zblíženiu, ale vytvárať stále nové a nové koncepcie riešení sa mi zdá trochu nevydarenou cestou.

 3. Dobrý deň pán Baláž, klobúk dole pred pochopením, ktoré máte pre obe strany. ďakujem za vysvetlenie vecí, dáva mi to teraz väčší zmysel. Prajem Vám všetko dobré a nech sa Vám podarí Vašu ideu priniesť do praxe. M. Kohút

 4. Váž. p. Baláž, ďakujem za Váš príspevok. V detstve som vyrastal prakticky v rómskej komunite. Úplne rezonujem s Vašimi názormi a myslím si, že ste absolútne vystihli mentalitu tejto minority a rozumiete jej. Teraz v tejto dobe je viac než kedykoľvek pred tým jasné, prečo ľudia ako Vy nie sú plne rešpektovaný v systéme spoločnosti a nie sú prizývaný pri riešení spoločenských otázok a problémov. Čestný a múdry človek , dnes ťahá za kratší koniec. Je už čas tomu urobiť koniec?
  Váž. p. Baláž ďakujem a prajem dobré zdravie.

 5. Vďaka pán Marek Baláž za úprimné kritické slová, ktoré zároveň ukazujú cestu riešenia. Všetko má riešenie, ale v prvom rade musí vychádzať z pravdy ktorú pochopia obe komunikujúce strany. Vaša, pre niekoho kritická a nepríjemná analýza, je predpokladom pre nájdenie riešenia. Je to rovnaké ako keď potrebujete ošetriť otvorenú zlomeninu nohy. Ošetrenie lekárom môže byť bolestivejšie ako len ofačovanie a ponechanie v kľude. No po bolestivom ošetrení nastane ozdravenie a vrátenie schopností. Naopak neošetrenie môže vyvolať invaliditu alebo smrť. Pokračujete vo svojej osvetovej práci, na jej konci to mnohým pomôže.

 6. Ja a aj v záujme mojej manželky by som rád prijal tieto hovorené články v podobe prepisu ako tlačené. Lebo mám takmer 90 rokov a poruchu sluchu, tak, že nie vždy dostatočne rozumiem hovoriacim, a manželka tak isto. Ak je to možné budem rád. Inak to nemôžem počúvať. Ďakujem ak sa to podarí.