Európu čaká energetický kolaps – Peter Staněk

|

Sledovanie tohto videa vyžaduje bezplatnú registráciu

Registrujte sa na zvtv
REGISTROVAŤ SA


Máte už používateľské konto na zvtv? Prihláste sa a sledujte video

PRIHLÁSIŤ SA

You do not have access to this post. Čakajú nás veľké sociálne nepokoje. EÚ razí ideológiu o hybridnej vojne, podľa ktorej Rusko tlačí na EÚ, v skutočnosti nadmerné zásoby ruského plynu zadržiava Ukrajina. Rusko tak tranzit plynu cez túto krajinu zastavilo, takisto so zastavením dodávok energetického uhlia. Alternatívne energetické zdroje nepokryjú potreby EÚ ani do roku 2050. Sľubované dodávky kvapalného plynu z USA určené pre Európu boli zámerne presmerované do Ázie. Zabezpečenie tepla pre Európu sa stáva najviac ohrozeným systémom, spolu s kolapsom zásobovania. Až 20% domácností v EÚ sa v blízkej dobe dostane do neschopnosti vykurovania. Elektromobilita je aj vzhľadom na nevyhnutnú investíciu cez 2 bilióny eur do prebudovania celej infraštruktúry nerealizovateľná fikcia. Zníženie kúpyschopnosti krajín EÚ sa prepadne až o 60-70%. Čínska a ruská spolupráca v oblasti energetiky, ekonomiky aj militarizmu bude už v roku 2022 oproti USA predstavovať dominantnú prevahu, vrátane hypersonických zbraňových technológií s použitím malých nukleárnych náloží efektívne zasahujúcich presné ciele. Ruská federácia podľa RAND Corporation predstavuje predstih niekoľkých dekád v použití rádiotechnologických zbraní k eliminácii bojaschopnosti nepriateľa a do 5 rokov bude vojenská prevaha Západu nad spojenectvom Ruska a Číny minulosťou. Západné krajiny EÚ sa pripravujú na občianske vojny, energetika sa stala predmetom ideologického boja s katastrofálnymi dôsledkami pre celú Európu.
ZDIEĽAJTE RELÁCIU

Similar Posts

Pridaj komentár

4 Comments

  1. 1. zvyšovanie cien energie je vlastne dobrá správa, lebo je to indikátorom toho, že ekonomika sa po Covidovom útlme dostáva do fázy oživenia a rastu.
    2. Green deal nie je problémom, ale Green deal je riešením problému. Po zavedení opatrení Green dealu budeme mať lacnejšiu a ekologickejšiu energiu.
    3. V súčasnosti máme príliš vysokú spotrebu energie preto, lebo ju využívame s extrémne nízkou účinnosťou. Inak sa dá povedať aj že s energiou otvorene plytváme. Keď budeme mať energeticky úsporné bývanie, úspornú dopravu pomocou elektromobility a to aj vyšší podiel elektrickej trakcie na železniciach. Keď budeme mať vyššiu účinnosť, tak budeme mať aj nižšiu spotrebu a mierne kolísanie cien bude pre nás marginálnym problémom.

  2. Som na dôchodku. Mnohí sa nedožili môjho veku. Ani ja si nerobím ilúzie. Ale začínam mať strach o budúcnosť našich potomkov. Napriek vývoju vedy a techniky a spoločnosti ako takej, narazí na majetnícky vzťah pár ľudí, ktorí si prisvojili zdroje tejto zemegule. Šachy ktoré hrajú s civilizáciou len s cieľom vyšrubovať ceny do šialených výšok, len aby bohatli ešte viac, bude príčinou tretej svetovej vojny.