Branci nie sú vojaci, no príprava je tvrdá – Peter Švrček

Muž, historik, ktorý je veliteľom brancov domobrany. Je príprava na obranu vlasti z minulého storočia? Stačí mať rád svoj národ? Je to cnosť. Branci nie sú vojaci, no príprava je tvrdá. Ako reagujú muži, ak si siahnu na dno svojich psychických i fyzických síl? Nezvládne to každý chlap. Majú uniformy a cvičia v lesoch s drevenými atrapami? Používajú aj ozajstné zbrane? Majú častejšie ostré streľby ako členovia ozbrojených síl. Branci využívajú drony v príprave? Sú pripravení pomáhať občanom v krízových situáciách, zadarmo. Že prečo ? Zaumienili si to, Strážcovia mieru.

ZDIEĽAJTE RELÁCIU

Similar Posts

Pridaj komentár

3 Comments

  1. Je krásne počúvať tohoto mladého vlastenca. Kiež by bolo takých v našej vlasti nie len stovky, ale tisícky. Má pravdu, že dnešná mládež nie je vedená k vlastenectvu za čo môže celý skorumpovaný výchovný systém, ktorý k nám prišiel zo západu spolu s tou ničivou globalizáciou. Všetka česť, že sa aj napriek tomu našli ludia s národným cítením a nevzdávajú sa. Veľká vďaka za Vašu záslužnú prácu. Keby som bola chlap a o niečo mladšia, určite sa k Vám pridám.

  2. Je krásne, pčúvať tohoto mladého vlastenca. Kiež by ich bolo u nás nie stovky, ale tisícky takýchto krásnych duší. Budeme ich čoskoro potrebovať. Keby som bola muž a oveľa mladšia, neváhala by som ani chvíľu pridať sa k Vám /a zadarmo/. Rada by som podporila Vašu organizáciu príspevkom vedieť Váš transparentný účet. Veľká vďaka Vám chlapci za Vašu záslužnú prácu