Našu potravinovú sebestačnosť zničila eú s dumpingovými cenami – Miroslav Jureňa

|

Sledujte celé video

Vyskúšajte zvtv PLUS
VYSKÚŠAŤ


Máte už zvtv PLUS? Prihláste sa a dopozerajte celé video

PRIHLÁSIŤ SA

Štátna pomoc pre poľnohospodárov na Slovenku je 5 miliónov eur ročne, v Čechách 150 miliónov ročne. Politika podpory EÚ v rezorte poľnohospodárstva je taká, že Rakúšan dostane 550€ na hektár, kým Slovák 220€ na hektár. Našu potravinovú sebestačnosť zničila EÚ, ktorá sem od začiatku dovážala svoje prebytky za podvodné, dumpingové ceny a tak máme na potravinovom trhu len 38% slovenských výrobkov. Na Slovensko prichádza denne 800 až 900 kamiónov potravín zo zahraničia. Rozbory bravčového mäsa zo slovenskej produkcie ukázali 50 mg antibiotík, v mäse dovážanom z 2600 km vzdialeného Španielska až 250 mg antibiotík. Zavlažovací systém vybudovaný pred rokom 1989, ktorý pokrýval viac ako 300 tisíc hektárov je dnes zničený a nefunkčný. Neexistuje limitovanie množstva vlastnenej pôdy, čo dáva možnosť vzniknúť novým zempánom a podvodníkom, preto potrebujeme pozemkovú reformu, ktorá musí limitovať vlastníctvo pôdy (za Masaryka to bolo 250 hektárov na fyzickú osobu). Rakúsko už v roku 2019 zakázali používať Roundup, na slovenskej pôde sa tento karcinogén na báze glyfosátov používa v nebývalej miere. V Slovenskej republike máme 280 tisíc hektárov pôdy, ktorá sa nevyužíva.

ZDIEĽAJTE RELÁCIU

Similar Posts

Pridaj komentár

3 Comments

 1. poľnohospodárstvo je jasným príkladom neo-kolonizátorkého prístupu EU / rozumej: západnej Europy/ voči Strednej Europe, cieľom je ovládnuť a skupiť pôdu, vodu a znížiť na minimum vlastnu lokálnu produkciu,aby Slovania boli závislí na dovoze, a ak by neposluchali, tak nás budu vydierať cez potraviny, takisto aby svoj odpad dovážali sem, kedže chudáci pozeraju len na ceny a nie na kvalitu. Jediná možnosť je vystupiť z EU, kým nám nezhabu vodné zdroje a všetku pôdu a nie dumať nad tým, ako dať nejaký vetičky do Ustavy.

 2. Ťažko nestrácať nádej, keď vidíme akí ľudia a akým spôsobom riadia tento štát.
  Miliardy sa im strácajú pod rukami, na sto spôsobov sa tuneluje štátny rozpočet a rozkrádajú sa peniaze, určené na rozvoj, ktoré budeme splácať niekoľko generácií.
  Nič nezastaví túto vládu, ktorá sa k moci dostala zneužitím násilnej smrti novinára, ktorá skvele poslúžila a dostala k moci súčasnú garnitúru.
  Poľnohospodárstvo likvidujú ako každý iný rezort, nehľadiac na to, že tento je pre nás ten najdôležitejší. Jesť treba každý deň, a všetkým, nielen nenásytným vagabundom pri korytách.
  Vďaka pánovi Jureňovi za rozhovor.
  Dočkáme sa ešte niekedy vlády odborníkov, ktorí postavia Slovensko na nohy? alebo ho táto partička vymaže z mapy spolu s obyvateľmi tohoto štátu?