Jaroslav Dušek

UPOZORNENIE: toto je pôvodný videozáznam rozhovoru, ktorý sa na iných miestach objavuje účelovo zostrihaný. V tejto podobe bol pôvodne natočený.

Nepovažuje sa za žiadneho gurua, tvrdí, že je jednoduchý človek, ktorý sa rád rozpráva s ľuďmi. Rozhovor dokazujúci, aký veľký problém má vyviaznuť z myšlienkového matrixu sama moderátorka, prostredníctvom ktorej Dušek odkazuje: ticho, pokoj a mlčanie. To je stav, v ktorom sa naladíte na úplne nový rozmer komunikácie.

ZDIEĽAJTE RELÁCIU

Similar Posts

Pridaj komentár

30 Comments

 1. Moderátorka dala na youtube sestříhaný rozhovor – ty nejdůležitější části, jak se sama plácá ve svém myšlenkovem světě, vystřihla. Jsou to ty nejcenější části, na kterých Jaroslav Dušek ukazuje celý ten myšlenkový matrix. Originalní video na youtube nahlásila. Účelově vystříhané video nazvala dramaturgie. Nemám slov.

   1. Moderátorka, která dělala ten rozhovor a říká si Liana Laga, dnes na youtube nahlásila original za porušovaní autorských práv. Na youtube je k vidění jen ten její zcenzurovaný zmetek.

    S jejím vskutku podivným vysvětlením:
    Update 29.11. Tento rozhovor vznikol za tzv. veľmi neprofesionálnych podmienok a preto sme sa spoločne s J. Dušekom rozhodli, že na neho nedáme autorizáciu človeku, ktorý na základe klamstiev manipuluje ľudí pre svoj osobný prospech. Toto upozornenie však porušil a naschvál zverejnil celý materiál na ktorý nemá autorské práva, okrem iného. (Tento rozhovor nazval „účelovo zostrihaný“ – vo svete profesionálov sa to volá dramaturgia 🙂 Nebudem to však zatiaľ viac komentovať. Myslím, že „odkaz“ tohto rozhovoru je silnejší ako naše egá

    1. Nevěřím, že Dušek by s takovým postupem souhlasil. Asi jde opravdu o ego moderátorky Liano, kterou v rozhovoru trochu shodil, to nutno brát na zřetel. Eliotovi děkuji, za to, co dělá, ač ze mne nemá žádný osobní prospěch.

 2. Keď Slováci neexistujú, načo sa napríklad ten Štúr toľko plahočil a celé tie generácie vzdelancov, aby sme mali vlastný štát? To, že sme všetci jedno, je pravda, ale zároveň platí, že Česi sú odlišní od Slovákov. Nie je to tak? Takže prečo nemôže existovať rôznorodosť v jednote? Nie je toto cesta? Som súčasť mojej rodiny, môjho národa, ale som tiež súčasť ľudstva ako celku. A to sa nemusí navzájom vylučovať. Ale jednostranne vyhlásiť, že som iba súčasť ľudstva nie je celý obrázok podľa mňa.

 3. Ja ako materialista som veľmi tomu filozofovi nerozumel. Možno ani on sám sebe nerozumel. Asi aj preto som to nepochopil, lebo mi cca 3x spadlo spojenie. Moderátorka sa snažila porozumieť , ale on ju sprosto zhadzoval. Mne ticho vadí.

 4. Byt v tichu meditacie je dobre ale byt tam sustavne a mat na vsetko odpoved ze ticho je liek na vsetko je asi prehnane. Z mojho pohladu mala pani moderatorka rozumne otazky, zial akurat nedostala na ne nikdy zmysluplne odpovede. Pre mna je rozumna debata taka, ze ak niekto polozi otazku, snazim sa tej otazke porozumiet z pohladu pytajuceho, pochopit jeho myslienky a jeho pohlad na svet, rozvinut to dalej a mozno si z toho zobrat aj cenne informacie alebo ponaucenia.

  Dufam, ze ZVTV bude uspesne pokracovat dalej, drzim palce.

 5. Byl to nakonec moc pekny rozhovor, ikdyz me obcas az fyzicky bolel. Moderatorku obdivuju, ze se do posledni chvile snazila a udrzela si usmev na tvari. Co chtel pan Dusek rict, myslim bylo zrejme a vlastne osvezujici. Mne vadil jeho mentorsky, neprijemny a lehce ponizujici zpusob komunikace. Ale mozna takovy byl jen v me mysli a vse tak komplikuji :-).

  1. To vnímáte vy, že Jarda měl lehce ponižující způsob komunikace. Není diplomat. I já mám se svou upřímností problém. Někdy diplomacie zavání neupřímností. Mnoho lidí má Jardu za podivína, ale on si žije svůj život a je šťastný. Když mu do očí začnete nadávat, jaký je kretén, tak mu to nebude vadit, na rozdíl od většiny lidí. Bude vědět, že problém je na vaší straně.

 6. Nehanil by som moderátorku, za to, že by to s Dušekom nezvládala, bolo by to ťažké zvládnuť aj pre rozhľadeného filozofa, pretože p.Dušek splieta a hlavne neustále improvizuje ako to aj sám v začiatku rozhovoru povedal.Je to „tlachání“ o niečom a o ničom…
  Ten kto chce hovoriť o tichu a meditácii, tak by to mal v prvom rade zažiť, ale nie tak, že sa zamyslí na chvíľu doma na záhrade alebo v lese. Ticho je pre mnohých mučivé, v tichu najmä tí, ktorí majú vyvinuté svedomie, zažívajú svoje nepríjemné zážitky znova a znova, v tichu prichádzajú nielen príjemné, ale mnoho nepríjemných zážitkov a myšlienok, ticho vôbec nie je pre všetkých liekom. Ticho je umenie zvládnuť a podobne meditáciu. O tom by mohli hovoriť kartuziánsky mnísi alebo hinduisti, či budhisti a iní, čo ticho dokážu pokoriť.
  Bláboly, ktoré pán Dušek spomenul ako „Žádné myšlení na této planete nic nikdy nevyřešilo.“, tak k tomu by sa pracujúci človek, ktorý má rodinu a chce vychovávať svoje deti a vytvárať hodnoty asi nemal moc utiekať.

 7. Tatiana s gracii udelala obrovskou sluzbu k pochopeni sdeleni pro velkou cast lidi, co toto shlednou..protoze pokud to ani po tomto nekomu nedojde, tak nechce..az na to jeho skakani do reci, ktere na druhou stranu zviditelni beh jejiho (naseho) programu, je to pecka 🙂

   1. Naopak bych rekl, ze udelala obrovskou sluzbu k pochopeni sdeleni velke casti lidi, co toto shlednou..protoze pokud to ani po tomto nekomu nedojde, tak nechce..az na to skakani do reci jeho, ktere na druhou stranu zviditelni beh jejiho (naseho) programu, je to pecka 🙂