Ide o preusporiadanie mocenských geopolitických síl – Dana Meager

|

Sledujte celé video

Vyskúšajte zvtv PLUS
VYSKÚŠAŤ


Máte už zvtv PLUS? Prihláste sa a dopozerajte celé video

PRIHLÁSIŤ SA

Ide o preusporiadanie mocenských geopolitických síl, ktoré budú mať významné dôsledky na ekonomické usporiadanie, ale aj na monetárny systém. Nebavíme sa o tom, či príde k nárastu cien, Príde! Hovorme o tom ako zastihne bežných ľudí. Ceny surovín dosahujú historické maximum. A denne to enormne rastie. Dôsledok? Výrazné zdražovanie. Štát musí vytvárať a realizovať protiopatrenia tak, aby eliminoval dopad tých dôsledkov. Budeme si musieť priťahovať opasky. Nezačalo sa to 24. februára. Na burze to bolo vidieť už roky. Už 20 rokov sme v špirále globalizácie a tak sme odsúdení na dovoz. Zďaleka nie sme sebestační. Žili sme nadkonzumný život, ale budeme sa musieť vrátiť ku skromnosti. Dôsledky tejto vojny budeme pociťovať roky. Myšlienku hodvábnej cesty obnovila Čína pre súčasné ekonomické koridory. Nemyslím si, že sa zastaví tento projekt. Treba sa báť toho, čo urobí EU pri projektoch so silnými partnermi. Dôležitá bude doprava. Hodvábna cesta bude rozkvitať, lebo o tovar z Ruska bude naďalej záujem. Tretina sveta sú dve krajiny, ktoré chcú s Ruskom obchodovať. Gerhard Schroder, bývalý kancelár Nemecka, zostáva vo funkcii predsedu predstavenstva Gaspromu. Putin zrušil 20% DPH na zlato. Oceľ ...nepríde do EÚ pre sankcie. Ak vznikne mimo Európy nový monetárny systém, treba byť ostražití.

ZDIEĽAJTE RELÁCIU

Similar Posts

Pridaj komentár

8 Comments

  1. Všetci kritizujeme pani Vincourekovú a máme žiaľ pravdu. Ale veď ona nie je šéfkou ZVTV. Žeby pán Rostas? Čo on na to? Nevie o našich výhradách? Určite vie. Tak prečo nezasiahne? Možno nemá náhradu, možno niečo iné, horšie…

  2. Dakujem tunajsim debatujucim a divakom, ze sa konecne odhodlali a takisto si vsimli to, na co ja uz dlhodobo upozornujem – a sice na katastrofalnu uroven moderovania rozhovorov v tejto TV,… Najma pokial ide o pani moderatorku Vincourekovu.. Naozaj nechapem preco je tak nenormalne arogantna a nedokaze si zahryznut do jazyka…Nie je schopna nechat hosta dokoncit zmysluplnu vetu, v jednom kuse im vklada do ust svoje blaboly, skace im do reci, prerusuje ich myslienky… Je to nieco tak otrasne a otravne, ze sa to neda ani vypovedat… Mala by skor pracovat v zakulisi, zhanat hosti, hoci nech aj pripravuje otazky, ale samotne moderovanie relacie by mala nechat na kultivovanejsich ludi.. Lebo moderovanie jednoducho nezvlada… bohuzial.

  3. A dnes znova ten istý problém..téma aj hosť veľmi zaujímavý ale ta moderátorka je fakt čistá katastrofa…nenechá hosťa dohovoriť a s dôležitej témy ,kde sme sa nedozvedeli koniec už skáče na inu tému ..divák s toho nemá nič iba mi stúpa tlak !počúvam aj HOVORY M na SV a tam je ten istí problém …moderátorka rozhodí pána Mečiara tak že tak isto nedokonči dôležitú tému lebo musí odpovedať doslova na blbé otázky moderátorky !!!

  4. Preco ste tak netaktna pani moderatorka v kazdej relácii ??? Stale vam to diváci pisu ze skacete nemiestne do reci hostovi !!
    Preco si predtym ako idete nazivo nesadnete s hostom a nedoplnite si vedomosti ? Ked uz robite relaciu pre divakov majte uctu a respekt k divakom ktori vam platia a nechajte slobodne rozpravat hosta, kvoli tomu ho tam snad mate, ci nie?

  5. Vynikajuci rozhovor, len keby pani redaktorka hostovi neskakala do reci. Takisto rozhovor mal by bit dlhsi, kedze host mal ovela viac co povedat na dnesnu a buducu dobu. Neda sa to vsetko stihnut do pol hodiny.
    Mate na vasom zvtv aj troj hodinove videa, na ktorych sa ludia opakuju dookola a ked mate hosta ako pani Dana Meager, ktora ma ovela vacsie info tak ste jej vedomosti natlacili do pol hodiny.