Pravda o referende a propagande – Tibor Eliot Rostas

Načítavam video...
Aká je pravda o rozhovore s ruským veľvyslancom v roku 2015 a kto v skutočnosti šíri platenú propagandu? * Naším cieľom je projekt medzinárodného mediálneho inštitútu. * Terestriálnu a satelitnú tv sieť krajín Latinskej Ameriky založili intelektuáli a nositeľ Nobelovej ceny za mier. * Ambasáda Spojených štátov koordinuje zahraničnú politiku Slovenskej republiky s jedným kľúčovým motívom: spraviť zo Slovenska a jeho občanov komplicov vojnových štváčov a nepriateľov slovanských národov. * Eduard Kukan by zopakoval rozhodnutie o umožnení preletov lietadiel bombardujúcich Juhosláviu. * Náš národ mal svoju územnú správu tisíc rokov pred založením USA. * Čaputová spochybnila najvyšší princíp demokracie - vôľu ľudu. * Vláde ani poslancom Ústava negarantuje právo vládnuť do konca volebného obdobia, toto právo patrí výhradne občanom, ktorí rozhodnú. * Ak by malo mať referendum skutočný význam, muselo by tu byť to najdôležitejšie referendum, ktorého zúčastniť sa má najväčší zmysel – viac vo videu.
ZDIEĽAJTE RELÁCIU

Similar Posts

Pridaj komentár

4 Comments

  1. Ďakujem za podnetné myšlienky. V čase 7:50min. Bola spomenutá téma referenda o predčasných voľbách. Nezávisle od toho, kto by bol pri moci, predčasné voľby iniciované opozíciou nech to znie akokoľvek demokraticky si myslím, že by boli kontraproduktívne. To už by musel byť sakra vážny dôvod – snáď vlastizrada vlády, aby to bolo opodstatnené, ale systémovo by mohol nastať prípad, že dve mocenské skupiny by striedavo vyvolávali referendá s cieľom získať vládu. Dostali by sme sa do nekonečného víru boja o moc. Volebné obdobie má slúžiť, aby mocenské zoskupenie malo šancu zmeniť systém k lepšiemu než to robili tí druhí – a to potrebuje čas. Každý proces potrebuje čas. Predčasné ukončenie procesov spôsobí chaos a nesplnenie cieľov. Tak sa nedá riadiť. Druhá téma, ktorú by som rád pridal do diskusie (prípadne budúceho monológu) je otázka moci väčšiny nad menšinou. 600 tisíc podpisov je veľa ale je to zároveň menšina z voličov. Napriek tomu chcem oponovať myšlienke, že demokratická je len vôľa väčšiny a menšina by sa mala prispôsobiť. Historicky máme skúsenosť, že masa nemá šancu viesť, lebo vedenie vyžaduje vedomosti, ktoré žiadna masa nikdy nebude mať. Je to na elite a elita je vždy v menšine. Elita vie ovplyvniť masy, ale aj to nie vždy je to dobré ak na to využije propagandu. Propaganda neotvára oči – propaganda vymýva mozgy s cieľom získať podporu masy a tým v „demokratických voľbách“ získať ich pre ciele menšinovej elity. Rád by som inicioval tému, ktorá by vyústila k nájdeniu cesty k tomu ako to urobiť aby naše malé Slovensko ostalo hrdé a sebestačné, ale súčasne aj integrované do spolupráce bez straty identity a rozhodovacích právomocí. Ono aj boj o prílišnú samostatnosť a totálnu nezávislosť často využijú vnútorné sily na získanie dominancie nad „svojimi“ ľuďmi a získavanie výhod malej skupiny nad väčšinou. V tej chvíli sa začne vyvíjať snaha masy o záchranu pred domácim tyranom – okolie pomôžte! To môže stáť ľudské životy a zbytočné tragédie! Však to sa deje teraz v Bielorusku. Hľadajme cestu.

  2. Super, ako vždy vynikajúce. Len tak ďalej a posielam aj finančný príspevok. V prípade potreby f. podpory na zrealizovanie podobnej tel. siete alebo rozhlasu ako uvádzate v príspevku podporíme všetci. Nech to stojí koľko kolvek.
    Držím palce, prejem veľa zdravia a energie.
    (moje motto „až do roztrhania tela“)
    Viliam Nemček