Zanikne Slovensko po vojne na Ukrajine? Komu dnes na tomto štáte záleží? – Eduard Chmelár

|

Sledujte celé video

Vyskúšajte zvtv PLUS
VYSKÚŠAŤ


Máte už zvtv PLUS? Prihláste sa a dopozerajte celé video

PRIHLÁSIŤ SA

A komu záleží na mieri? Američanom najviac záleží na vojne. Cynici, ktorí nám vládnu, sa tešia z toho, že ľudia trpia. Slovensko je na Západe považované za najpriemernejšiu krajinu, na ktorej nikomu nezáleží. Nie je tu diskusia o tom, ako budovať a rozvíjať samostatné Slovensko. Po každej vojne sa upravujú hranice a ak nebudeme prejavovať svoje záujmy, doplatíme na to. Naše štátne záujmy nie sú poslušnosť k Bruselu. Sme absolútne roztrieštení, tak nebude ťažké nás obrať. Hegerovi by som nedal riadiť ani motorku a nie štát. Územná celistvosť Slovenska je v tejto chvíli ohrozená a neohrozuje ju Rusko. Prezidentka už aj prestala predstierať, že jej na Slovensku záleží. Varujem pred tým, čo sa teraz deje. Ak dajú Fica do kolúznej väzby, odstavia ho úplne, to znamená, že sa zbavia opozície. Budem písať listy Reportérom bez hraníc, aby svet vedel, čo sa tu robí so slobodou slova a prejavu. Kto schvaľuje to, čo sa tu deje, by si už nemal hovoriť demokrat.

ZDIEĽAJTE RELÁCIU

Similar Posts

Pridaj komentár

4 Comments

 1. Už v evanjeliách sa píše, každé rozdelené kráľovstvo pustne a dom rozdvojený proti sebe padá. Z detstva sa pamätám ako nám v škole rozprávali rozprávku o Svätoplukových prútoch. Riešením by bolo zostaviť vládu, v ktorej by boli zastúpené ako strany súčasnej koalície tak opozície. A prijímať len opatrenia na ktorých bude celospoločenský konsenzus. Obávam sa však, že naši politici nie sú schopní prekonať vzájomnú nevraživosť. Voľby sa chápu len ako príležitosť prevalcovať druhú stranu.

 2. Ďakujem za zaujímavý rozhovor. Áno, s obsahom toho, čo p. Chmelár hovoril musím súhlasiť, tiež si všímam, že súčasná morálne aj inteligenčne zdevastovaná chunta si buď neuvedomuje alebo je jej jedno ako to tu po ich mandáte dopadne. Prípadné výčitky svedomia (pochybujem) sú zrejme tlmené buď hodením ohlodanej kosti v podobe cinknutia sms na účte alebo potľapkaním po pleci, či odprevadením k schodíkom lietadla (tu mi stačilo vidieť fotku toho holohlavého plcha Naďa, heh).
  .
  A úprimne, tiež mi občas napadne, či si ako Slováci zaslúžime vlastný štát a či to nebol omyl a gróf Aponyi pri obhajobe R-U nemal pravdu. Verím tomu, že minimálne kaviarenská časť populácie by nejakú formu pripojenia buď k Česku alebo dokonca k Rakúsku brala ako poctu. Nie je tak ťažké si medzi riadkami ich postojov / vyhlásení všimnúť ako sa hanbia za to odkiaľ a čo sú.
  .
  Jeden technický postreh na záver (netýka sa len tejto relácie ale viacerých): neviem posúdiť, ako to dovoľuje časový / technický formát relácie a/lebo hostí ale cca 30 minút sa mi niekedy zdá na hlbšiu analýzu príliš málo.

 3. Áno, nad týmito úvahami som už aj ja rozmýšľala. Štúr sa asi obracia v hrobe ako sa slovenský národ chová k jeho odkazu. Človek už ani nechce predvídať aká nás čaká budúcnosť. Je mi z toho všetkého do plaču. Prečo sa takýto ľudia ako pán Chmelár nevedia viac presadiť na Slovensku?