Kto je dnes štát? A kto sú jeho nepriatelia? – Ľuboš Blaha

Zatvára sa v mene demokracie a slobody. Che Guevara potreboval 82 mužov a urobil revolúciu. Koľko mužov by bolo dnes treba? Stačí referendum? Nepotrebujeme americké sny. Bojujme za vlastné ideály.

ZDIEĽAJTE RELÁCIU

Similar Posts

Pridaj komentár

4 Comments

  1. V mnohom súhlasím s pánom Blahom. Domnievam sa,že komerčný model exportovaný z USA by sa tu nemal uplatňovať,hoci prax hovorí o opaku. Napr.v ekonomickej sfére dravého,bezohľadného kapitalizmu požierajúceho konkurenciu, v kultúrnej oblasti presýtenie priestoru preberaním amerického zábavného priemyslu s ich plytkými pesničkami a treťoradými filmami a seriálmi, v sociálnej oblasti ideologická servilnosť a poslušnosť s predklonom k Washingtonu, sústavné bezmyšlienkové pridávanie sa k sankciám voči Rusku a útoky tým smerom,to všetko oslabuje,resp.udupáva v ľuďoch národná hrdosť a pocit slovanskej spolupatričnosti.Z vlastnej skúsenosti viem,že väčšina národa rozmýšľa inak ako vládnuca klika vlastizradcov.
    Najpravdepodobnejšie riešenia sú dve.Jedno rýchle -revolúcia,možno už vrie a k nej dôjde možno v nie dlhej dobe. Nie z rozmaru ale v dôsledku permanentnej pauperizácie obyvateľstva. Druhé pomalšie – demokratický socializmus,náš,vlastný s mierom a spravodlivosťou.
    Ak spomínate Čile a vplyv CIA,resp. štátnej elity-zdá sa,že podobné zasahovanie do vnútorných vecí cez finančný kapitál do nášho štátu je cítiť aj v súčasnosti. Nemám dojem,že by si väčšina našich občanov priala zatváravie podnikov,škôl,obmedzenie vlastných práv a slobôd,rodinkárstvo,korupciu,fašizmus atď.Až príliž tu páchne export. Roland

  2. ale no tak….veď sa to dalo urobiť úplne inak. Hlavne sa pýtať na veci kt. sú aktuálne a nie Che Guevaru….ale prečo je situácia na Slovensku taká , aká je – pretože ľudia prestali veriť Smeru, pretože Smer živil NGO, ktoré mu išli po krku, pretože Fico iné vravel a iné robil, pretože v Smere bola Beňová a Blaha, zjavné protiklady….prečo sa nespýtal na ľavicový terorizmus a Antifu, ktorá je dnes veľmi aktívna….prečo sa nespýtal na rozdiel medzi liberalizmom a neomarxizmom, ktorý sa dnes za liberalizmus ukrýva…. atd atd