Eutanázia? Interrupcia? Ukončenie života, či vražda? – Gustáv Solár

|

Vie či človek v hypnóze spomenúť, či ho rodičia chceli alebo nie? Žena má právo rozhodovať o svojom tele dovtedy, kým neotehotnie – tým sa jej právo rozhodovať končí. Začína ľudský život počatím, či narodením? Aj umieranie je súčasťou života, nemali by sme sa oň ukracovať.

ZDIEĽAJTE RELÁCIU

Pridajte komentár

6 Komentárov

 1. Konečne niekto pomenúva problematiku slobodnej vôle narábať si so svojim telom v takýchto intenciách. Máš slobodnú vôľu, ale iba dovtedy pokiaľ nesplodíš život a jedná sa len o ten tvoj. Toto je ten najdôležitejší faktor v celej diskusii, ktorá sa okolo tejto problematiky vedie, ale paradoxne takmer vôbec sa naň nekladie zvýšený dôraz, ba dokonca ani od prolife aktivistov… 😉

  1. Musim vam oponovat. Praveze jeho sposob je jedinecny a uplne spravny. Hosta spravne konfrontuje, neprejavuje suhlas ani nesuhlas, nevklada slova do ust a ani neskace do reci, je vidiet a pocut ze hosta jasne pocuva. Dava otazky aby host isiel co najhlbsie do temy, snazi sa davat otazky aby spochybnovaci mali svoje odpovede, nesnazi sa ho zmiast a ani nejak zaviest aby nieco povedal tak aby to vyznelo inak a podobne techniky ako ma napr TA3, dennik N a podobne.

   Ak vam vsak vadi intonacia, vystupovanie a podobne, tak to je uz na vasom guste. Moderator sa ale velmi dobre drzi temy a nevklada tam svoje osobne nazory ci postoje. Ja ho vnimam ako kvalitneho profesionala.

   1. Pozrel som si to ešte raz a nemôžem povedať, že by si nejako zavádzal – naozaj máš pravdu, že hosťovi nevkladá slová do úst, ani neskáče do reči … Nemôžem si pomôcť, ale ten dojem zostal rovnaký. Musím povedať, že bolo užitočné si to pozrieť ešte raz.

   2. Súhlasím, je to dobrý moderátor. Neskáče do reči, dáva otázky podľa toho ako sa vyvíja konverzácia. Počúva, dáva pozor a tak kladie otázky, nevnucuje svoj názor a dosť dobre vyspovedá hosťa.