Politik si dovolí len to, čo mu dovolí volič. Debilizmus funguje – Fedor Flašík

Načítavam video...

Aj politika je marketing. Ešte stále sme veľmi povrchní. Vo voľbách nás nezaujíma nič okrem lídra? Bude gorila chránené zviera? Čomu poslúžili médiá? Politické kampane a politik ako produkt. Vivat, Slovakia! Parlament plný ambicióznych komsomolcov bez znalostí. Dokedy to tak bude?

Dátum natáčania: 3. 3. 2021

 

ZDIEĽAJTE RELÁCIU

Similar Posts

Pridaj komentár

5 Comments

  1. Toto je demagógia najvyššieho stupňa. Volič nemôže niesť za rozhodovanie a chovanie politikov žiadnu vinu. Žiadnu vinu nenesie ani za zloženie parlamentu alebo vlády po voľbách. Flašík netuší, že to nie je chyba demokracie? Je to chyba ZASTUPITEĽSKEJ DEMOKRACIE. Je to fatal error systému zastupovania, kedy politik získa od voličov vo voľbách nad tými voličmi absolútnu moc. Čo môžu po voľbách tí voliči tým politikom dovoliť alebo nedovoliť? Čo sú to za sprotosti? Volič nemá na politikov absolútne žiadnu páku. Už si uvedomme, že ten mandát k zastupovaniu je mandátom vynúteným. A celé je to posvätené ústavou. Zlou komunistickou ústavou, ktorá odstránila vedúcu úlohu jednej strany, ale zaviedla vedúcu úlohu koalície. Celé zle je to. Ale nie z viny voličov-občanov.

    1. V jednom Flašíkovi dávam za pravdu: Voľby sú síce demokratickou voľbou, ale volič nie vždy vie čo dosiahne voľbou toho či iného a často sa rozhoduje len emocionálne a nie na základe rozumnej úvahy a stranu vyberá na základe výberu jeho lídra. Je na čase zmeniť terajšiu formu ZASTUPITEĽSKEJ DEMOKRACIE, zrušiť jeden volebný obvod a nahradiť ho budovaním systému voľby zástupcov z blízkeho okolia a ich zgrupovaním a selektívnym výberom do vyšších celkov ktoré skončí až na parlamentnej úrovni. Takto budeme mať istotu, že naši zástupcovia sú naviazaní na záujmy blízkeho okolia ich a nášho bydliska. Tým že zástupca bude de facto bližší alebo vzdialenejší sused (ktorý žije problémami susedov), vieme za kým ísť keď bude skladať účty svojim voličom.

  2. Priznám sa,že mi prekážali 2 veci,aby z toho bola konštruktívna debata.Skakanie Vincourekovej do reči a jej snaha „pomôcť“Flašíkovy nájsť správne slovo.Rovnako nechápem prečo sa moderátorka usmieva na diskutujúceho.Diskusia má byť polemikou,objavná-priniesť niekoho pohľad na vec,mala by byť konštruktívna a kritická.Ak sa ale moderátorka stále usmieva,vytvára pocit priateľskej nekritickej diskusie, názorovej zhody….
    V podstate som sa málo dozvedel a žiadne riešenie a východiská.Moderátor by nemal byť priateľ ani nepriateľ,mal by sa pýtať napr.Flašíka čo si myslí o korupcii smerákov,o tom,že vďaka Matovičovi sa konečne(zatiaľ selektívne najmä smeráci-Kiska?,Dzurinda,Haščák, Mikloš,politické mimovládky a ich vyškolení politruci-Naď,Kolikova,Valášek….)začala riešiť korupcia…?!

  3. Ledva ubehne 5 minut videa a pani moderatorka za ten cas skoci do reci hostovi 8x ……… je toto normalne ????????????????????????? Preboha ziveho………….povedzte jej uz KONECNE niekto ze ked polozi otazku tak nech drzi usta ZATVORENE aspon minutu !!! nech ma host priestor na odpoved… Nie – ona mu do toho bude kvakat.. 8x za 5 minut !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pri kazdom jednom hostovi……………. nenormalne toto………..